Zalety korzystania z biura rachunkowego

Zalety korzystania z biura rachunkowego

Stojąc przed wyborem prowadzenia samodzielnej księgowości lub zleceniu tego zadania zewnętrznej firmie prowadzącej outsourcing księgowy należy przeanalizować wszystkie wady oraz zalety.

Jakie korzyści może przynieść skorzystanie z usług biura rachunkowego?

1. Oszczędność czasu i nerwów – wykwalifikowani księgowi biegle obsługują program księgowy, szybko i bez pomyłek dopełnią obowiązków księgowych.
2. Gwarancja terminowości i poprawności- wszystkie zadania związane z obsługą księgową firmy zostaną wykonane prawidłowo i w odpowiednim terminie.
3. Bezpieczeństwo – biuro rachunkowe posiada zezwolenia i certyfikaty, a pracownicy księgowi ciągle się szkolą i dzięki temu są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.
5. Niższe koszty prowadzenia księgowości – korzystanie z usług biura rachunkowego jest mniej kosztowne, niż zatrudnianie w firmie księgowej na etat.
6. Brak odpowiedzialności księgowej firmy – biuro rachunkowe posiada polisę ubezpieczeniową, która w razie konieczności wypłaca Klientowi rekompensatę za poniesione straty.
7. Wygoda – nie musisz martwić się o sprawy księgowe firmy.
8. Darmowe doradztwo księgowe i podatkowe – w cenie usług księgowych doświadczeni księgowi odpowiedzą na wszystkie pytania Klienta oraz doradzą.