Księgi rachunkowe spółka z o.o.

Księgi rachunkowe spółka z o.o.

Zgodnie z ustawą z 29 września 1994. (Dz. U nr 121 poz. 591) księgi rachunkowe spółka z o.o. musi prowadzić. Na jakich zasadach? Jak prowadzić pełną księgowość? Na co zwrócić uwagę w pełnej księgowości?

Spółka z ograniczona odpowiedzialnością należy do grona spółek handlowych. Warto zaznaczyć, że podmiot posiada osobowość prawną. Spółka z o.o. może zostać zarejestrowana przez jednego lub więcej wspólników (z wyłączeniem innej jednoosobowej spółki). Założycielami spółki mogą być osoby fizyczne lub prawne (bez względu na posiadane obywatelstwo).

Księgi rachunkowe – co warto wiedzieć?

Prowadzenie księgowości w formie ksiąg rachunkowych obliguje do szczegółowej ewidencji każdej złotówki przepływającej przez firmę (każda operacja, płatność, faktura musi zostać uwzględniona w księgach rachunkowych).

Sprawozdanie finansowe – dodatkowy obowiązek?

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obowiązkowe jest przygotowanie i złożenie w odpowiednim terminie sprawozdania finansowego. Celem sprawozdania finansowego jest podsumowanie wszystkich operacji finansowych spółki.

Księgi rachunkowe spółka z o.o. – kto może prowadzić?

W większości przypadków przedsiębiorcy decydują się na powierzenie obsługi księgowej spółki specjalistom, gdyż rzetelna ewidencja tego rodzaju księgowości wymaga posiadania wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów prawnych.

Księgi rachunkowe spółka z o.o. – czy są zalety tej formy ewidencji księgowej?

  • uzyskanie rzetelnego obrazu sytuacji finansowej jednostki
  • możliwość optymalnego i bezpiecznego planowania wydatków
  • budowanie zaufania klientów

Świadczymy usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych dla firm Klientów. Usługa wykonywana jest kompleksowo wraz z obsługą podatkową, kadrowo-płacową oraz doradztwem w szerokim zakresie. Zapraszamy do poznania naszej oferty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *